Artrovex Shqyrtime

Artrovex Shqyrtime
5 (100%) 1 vote

Artrovex për nyje është një krem me formulë unike që përdoret për trajtimin e dhimbjeve të shpinës dhe dhimbjeve të nyjeve. Ndihmon në zgjidhjen dhe kontrollimin e simptomave të sëmundjeve të tilla si artriti,  enjtja dhe bursiti. Përbërësit e përdorur në përgatitjen e kremit janë tërësisht natyrale dhe nuk sjellin efekte anësore negative. Po ashtu, ka edhe rreth 50% zbritje mbi çmimin e kremit duke e bërë atë shumë të volitshëm për këdo që ta blejë. Më poshtë janë pikat kryesore të karakteristikave unike të këtij kremi të mahnitshëm:

 • Përbërësit dhe substancat janë tërësisht natyrale dhe nuk ju japin efekte anësore
 • Procesi i prodhimit plotëson standardin e vendosur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe organizma të tjerë rregullatorë ndërkombëtarë
 • Kremi ndihmon për të forcuar kërcet e nyjeve
 • Indet dhe muskujt bëhen të fortifikuara
 • Shenjat e inflamacionit të tilla si dhimbja dhe ënjtja zvogëlohen dhe siguron më tepër rehati për ju.
Blej Artrovex me 50% zbritje*në faqen zyrtare

Mënyra e funksionimit të Artrovex

Kremi funksionon në mënyra shumë unike dhe të natyrshme për të zvogëluar efektet dhe simptomat në kushte të tilla si dhimbje të shpinës, dhimbje të nyjeve, artrit dhe bursit. Përbërësit e përdorur në përgatitjen e kremit janë provuar dhe testuar dhe është vërtetuar të punojnë për të kontrolluar të gjitha simptomat e sipërpërmendura. Ata nuk ju japin efekte anësore.

Duke përdorur kremin, ju do ndjeni efektet reale brenda pak ditësh.

 • Ka forcimin e tendinës, nyjeve dhe kërceve – Kalcium është minerali kryesor i cili ndihmon në rritjen e masës kockore dhe dendësisë së saj. Me kalimin e viteve, masa e eshtrave zvogëlohet për shkak të humbjes së kalciumit nga kockat. Megjithatë, me marrjen e produktit, nuk do ketë më humbje të mineralit të kalciumit nga kockat, duke i bërë kështu nyjet dhe kërcet të forta.
 • Proceset inflamatore te njerëzit që vuajnë nga probleme mjekësore të tilla si artriti janë zvogëluar dhe për këtë arsye nyjet janë forcuar për të siguruar rehati maksimale dhe shëndet të mirë. Kockat dhe nyjet janë forcuar.
 • Metabolizmi është përmirësuar ndjeshëm kur kremi aplikohet në zonën e dhimbjes
 • Qarkullimi i gjakut gjithashtu përmirësohet kur produkti përdoret në mënyrë të vazhdueshme
 • Riparimi dhe rigjenerimi i indeve lidhës – Artrovex përmban përbërës që përmirësojnë prodhimin e kolagjenit. Kolagjeni është një proteinë që shërben si forcë lidhëse e eshtrave dhe kërceve. Gjithashtu ndihmon në rigjenerimin dhe riparimin e indeve lidhëse.

Përmbajtja e Artrovex – përbërësit

Përbërësit e këtij kremi janë plotësisht natyrale dhe kështu ata nuk ju japin ndonjë efekt anësor negativ. Përbërësit janë në sasinë e duhur dhe në proporcione të tilla që ata kombinohen në mënyrë efektive për të sjellë një efekt të vërtetë kur përdoren ose aplikohen në zonën e prekur. Kremi është pa shtesa artificiale, pigmente apo ngjyrues dhe si i tillë ju nuk do përjetoni asnjë efekt anësor negativ nga ky krem.

Më poshtë janë specifikimet e përbërësve natyralë të kremit dhe funksionet e tyre përkatëse:

 • Ekstraktet e koncentruara nga Bletët e Vdekura, gëzofi i kastorit dhe Propolisi – Këto ekstrakte ndihmojnë në përmirësimin dhe forcimin e proceseve të rigjenerimit të indeve dhe tendineve të prekura. Proceset metabolike janë forcuar me veprimet e vetive të gjetura në ekstraktet e përmendura më lart.
 • Ekstrakti Curcumin – Ky ekstrakt është marrë nga mëlçia e peshkaqenit dhe brirët e drerit. Vetitë dhe substancat e gjetura në këtë ekstrakt ndihmojnë për të rikthyer kërcirin e prekur dhe për të parandaluar deformimin e tij.
 • Ekstrakt i HonroMax – Ky ekstrakt është përgjegjës për simbiozën dhe mund të gjendet në më shumë se 40 apo 50 produkte farmaceutike. Inflamacioni dhe dhimbja zvogëlohen. Qarkullimi i gjakut përmirësohet ndjeshëm dhe sistemi imunitar forcohet gjithashtu.
Blej Artrovex me 50% zbritje*në faqen zyrtare

Artrovex: Udhëzime për përdorim

Meqë kremi është I prodhuar vetëm me përbërës natyralë pa shtesa artificiale dhe është pa kimikate, nuk keni nevojë për recetë të mjekut para përdorimit të këtij produkti. Udhëzimet për përdorimin e këtij produkti janë shumë të thjeshta. Produkti vjen në formën e një kremi dhe është i nevojshëm aplikimi I tij në zonën e prekur. Më poshtë janë theksuar udhëzimet mbi përdorimin e krem Artrovex.

 • Lexoni udhëzimet në fletushkën që shoqëron produktin
 • Aplikojeni kremin në një lëkurë të thatë.
 • Sigurohuni që zona ku do aplikohet kremi të mos jetë e lagur
 • Zona e prekur duhet të masazhohet mirë për të siguruar që kremi të përthithet nga lëkura
 • Ju mund të aplikoni kremin në pjesën e prekur dy deri në tre herë në ditë
 • Brenda orës së parë të aplikimit të kremit, zona e prekur nuk duhet lagur me uje. Lejojeni kremin të qëndrojë për disa kohë për të marrë përfitimet e plota të tij.

Kur kremi përdoret vazhdimisht, ju mund të përballoni dhimbjet kronike të shkaktuara nga sëmundjet degjeneruese të nyjeve.

Ku ta blini Artrovex në Shqipëri

Ju mund ta blini atë nga faqja e saj zyrtare. Ky është vendi më ideal për të blerë këtë suplement sepse do të merrni një produkt origjinal. Gjithashtu ka edhe faqe të tjera interneti të tregtisë elektronike dhe farmaci të cilat pretendojnë ta shesin këtë suplement. Megjithatë, ata janë duke shitur produkte të rreme që nuk japin rezultatet që ju dëshironi. Prandaj, blini këtë suplement vetëm nga faqja e tij zyrtare.

Çmimi i Artrovex

Kremi është aktualisht në dispozicion me një çmim shumë të volitshëm. Ju mund të merrni një pako të këtij suplementi me një çmim prej 4990ALL. Ky është një çmim ideal nëse i konsideroni përfitimet që do t’ju ofrojë. Përveç kësaj, ju mund të gëzoni një zbritje kur bleni disa pako.

Shqyrtime për Artrovex

Susanne, 29 vjeç, nga Danimarka shprehet:

” Një fqinj i imi më rekomandoi Artrovex për nyje dhe pas disa javësh të përdorimit, efekti ka qenë vërtet i mrekullueshëm. Kam vuajtur prej vitesh nga infeksionet dhe aspekti negativ i saj ishte se unë po përjetoja dhimbje të shpinës dhe të nyjeve sa herë që moti ftohej. Megjithatë, pas përdorimit të kremit, nuk kam asnjë dhimbje të nyjeve apo të shpinës dhe unë e rekomandoj këtë krem për të gjithë ju. ”

Kristian, 25 vjeç, nga Belgjika shprehet:

”Unë jam duke punuar si mësues i edukimit fizik dhe gjithmonë nuk është se vetëm ju kam  vendosur notat studentëve të mi, por gjithashtu punoj me ta. Nganjëherë, unë vrapoja me ta por më vonë, nyjet dhe gjunjët e mi filluan të fryhen. Shkova te mjeku dhe ai më rekomandoi këtë krem. Isha pak skeptik, por pas disa ditësh duke e përdorur atë, dhimbjet ishin zhdukur. ”


Blej Artrovex me 50% zbritje*në faqen zyrtare

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: